2017-05-25
18 та 19 травня корекційний педагог Горгуль Ю.П. та вчитель-логопед Пасека А.В. відвідали Всеукраїнський навчальний семінар «Рання реабілітація дитини з порушенням психофізичного розвитку», що проходив в м.Київ. Організатором заходу було «Наукове товариство інвалідів «Інститут соціальної політики» в обличчі його виконавчого директора Задунайської Світлани Миколаївни. Семінар був цікавим, змістовним та актуальним, та проходив на професійному рівні, адже лекторами були професійні спеціалісти справжні майстри своєї справи:
1. Скрипник Тетяна Вікторівна, доктор психологічних наук, професор кафедри спеціальної психології, корекційної та інклюзивної освіти Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка (м. Київ). Повідала про «Командний підхід в організації допомоги дітям раннього віку з порушеннями розвитку». Тетяна Вікторівна розповіла про зміст командної роботи як підґрунтя дієвої допомоги дітям раннього віку з особливими потребами; роль координатора в командній роботі; роботу над довго- та короткотривалими цілями; моніторинг процесу надання ранньої допомоги; наступність як складової командної роботи.
2. Бавольська Оксана Володимирівна, доктор філософії в галузі освіти, завідувач кабінету медичної реабілітації Державного комплексу соціальної реабілітації дітей-інвалідів (м. Миколаїв), ознайомила із «Застосуванням адаптивної фізичної культури (АФК) в ранній реабілітації дітей з порушенням психофізичного розвитку». Оксана Володимирівна розповіла про засоби фізичної реабілітації; адаптивну фізичну культуру як лікувально-педагогічний засіб; методи формування рухових умінь у дітей з порушенням психофізичного розвитку; корекційно-розвивальні рухливі ігри для дітей з порушенням психофізичного розвитку; організацію занять з фізичної реабілітації з використанням коригувальних вправ.
3. Моісеєнко Раїса Олександрівна, проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика, доктор медичних наук, професор кафедри дитячої неврології та медико-соціальної реабілітації (м. Київ). Розповіла про «Медичні аспекти розвитку системи медико-соціальної реабілітації дітей в Україні».
Раїса Олександрівна ознайомила із роллю медичного забезпечення у розбудові системи комплексної медико-соціальної реабілітації дітей; системою реабілітації «тандем-партнерство», «дитина-сім’я-фахівець»; аспектами розвитку елементів раннього втручання; особливостями впровадження в Україні Міжнародної класифікації функціонування, інвалідності та здоров'я і її окремого варіанту для дітей та молоді; питаннями розвитку паліативної допомоги дітям і їх сім’ям.
4. Склянська Ольга Вадимівна, заступник директора Дніпропетровського обласного методичного психолого-медико-педагогічного центру; аспірант лабораторії проблем інклюзивної освіти Інституту спеціальної педагогіки НАПН України (м. Дніпро). Ознайомила із «Психолого-педагогічною допомогою дітям раннього віку з порушеннями психофізичного розвитку в умовах обласної психолого-медико-педагогічної консультації». Ольга Вадимівна розповіла про принципи надання допомоги дітям раннього віку та їх родинам; технології допомоги дітям раннього віку з порушеннями психофізичного розвитку: рання реабілітація та раннє втручання; модель Дніпропетровського обласного методичного психолого-медико-педагогічного центру та практичні аспекти організації роботи служби раннього втручання.
5. Ліхачова Олеся Владиславівна, вихователь молодших класів Комунального закладу «Харківський обласний спеціальний навчально-виховний комплекс імені В.Г.Короленка» (м. Харків). Ознайомила із
«Проблемою первинного входження дитини з вадами психофізичного розвитку в систему суспільних відносин». Розповіла про проблему первинного знайомства дитини зі світом; методики досягнення внутрішньосімейного емоційного комфорту; етапи входження особливої дитини в соціум; адекватну реакцію батьків на неадекватну реакцію оточення.
Організаторам та лекторам висловлюємо подяку та бажаємо успіху в їх нелегкій праці!
Вчитель-логопед Пасека А.В.
Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.