2018-02-23
21 лютого представники всіх націй і народностей відзначають Міжнародний день рідної мови. Мова – це історія народу, його світогляд і культура. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.
Український народ має давню історію, він витворив неповторну культуру, відому всьому світові. А найголовнішою ознакою, що дає право називатися нацією, є мова – його найбільша духовна цінність, його суть, основа його буття. Це – найдорожчий скарб, переданий українцям сотнями й сотнями попередніх поколінь.
Недарма говориться, що без усякої іншої науки не можна обійтися, а без знання рідної мови обійтися не можна. І це справді так. Людина, яка не хоче знати рідної мови, руйнує те, що повинно стати фундаментом її особистості.
В нашій школі були проведені заходи, присвячені рідній мові. Для учнів 6-х класів був проведений конкурс «Подорож у цікаву граматику», де школярі продемонстрували свої знання з української мови. Звучали вірші відомих поетів про Україну, про родину та рідну мову.
Учням 8-А класу сподобалася весела вікторина «Словогра». Учні початкових та середніх класів взяли участь у флешмобі «Я розмовляю українською». Учні 11 класу підготували усний підготували усний журнал «Квітни, мово солов’їна!». Вони розповіли історію виникнення свята, і коли його почали відзначати в Україні. Кожна сторінка була цікавою і повчальною. Щоб перевірити, як добре учні знають рідну мову, старшокласники взяли участь у написанні «диктанту єдності».
Мова – це велике національне надбання, коштовний скарб із могуття інтелекту із криниці моралі, це пісня душі, покладена на слова. У ній досвід, мрії і сподівання мільйонів людей, об’єднаних в єдине ціле – народ.
Вчитель української мови та літератури Олійник Н.В.
Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.